• The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Baby Done

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Trip to Greece

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Animals

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Louis Theroux: Altered States

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • The Festival

    ★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½