Frank has logged 29 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chronophobia

Chronophobia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Darkness Between Us

Darkness Between Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Air Bud

Air Bud

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To Joy

To Joy

1950
×
★★★★
Edit this entry