• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • SENTRY

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Cycles

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Rescue

  • The Black Phone

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Shooting Unsound From Start to Finish

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Bad Trip

    ★★★½

  • oblivion (rework)

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Long Toast

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • Violation

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Vaivén

  • If Anything Happens I Love You

  • To: Gerard

    ★★★

  • Not Alone in Here

  • Shadowed

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★