RSS feed for Katie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Earth: One Amazing Day

Earth: One Amazing Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Earth

Earth

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Downsizing

Downsizing

2017
×
½
Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Flight

Flight

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry