RSS feed for Katie

Katie has logged 62 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Earth: One Amazing Day

Earth: One Amazing Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry