John has logged 17 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wasted on the Young

Wasted on the Young

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home

Home

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
See No Evil

See No Evil

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry