Sort by

Kai has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
In The Glass

In The Glass

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stick

Stick

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
On Tick

On Tick

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Box, or True Illusions of a Summer Evening

Box, or True Illusions of a Summer Evening

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry