• Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Decline

    ★★★½

  • The Pharmacist

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½