• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Deadware

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ignore It

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Aftermath

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • The Deep House

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Resort

    ½

  • The Ballerina

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Bad Trip

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • The Alpines

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Umbrella

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • From Our Family to Yours

    ★★★★★

  • Trick 'r Treat: Sam's Gift

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Wet Willy

    ★★