Sort by

ashlee has logged 340 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
P2

P2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Do You See What I See?

Do You See What I See?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside

Inside

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quiet

The Quiet

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry