• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Lisey's Story

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Edge of the World

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Halston

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½