Sort by

Fred has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Witness

Witness

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry