Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Metallica: This Monster Lives

Metallica: This Monster Lives

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madres

Madres

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meander

Meander

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Superhost

Superhost

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prey

Prey

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flashback

Flashback

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Till Death

Till Death

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beckett

Beckett

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kindred

Kindred

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry