FredM has logged 16 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Verdict

The Verdict

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maelström

Maelström

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Canal

The Canal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Queen Karo

My Queen Karo

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry