FredM has logged 326 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F.C. De Kampioenen Kerstspecial

F.C. De Kampioenen Kerstspecial

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Night on Earth: Shot in the Dark

Night on Earth: Shot in the Dark

2020
×
Edit this entry  
14
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unnatural

Unnatural

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Earth and Blood

Earth and Blood

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Day of the Lord

The Day of the Lord

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fare

The Fare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry