Sort by

FredM has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferry

Ferry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Angst

Angst

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In Fabric

In Fabric

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Two

Two

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
From Within

From Within

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beirut

Beirut

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Colony

The Colony

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dealer

Dealer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry