• The Kill Team

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★½

  • Bliss

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Room

    ★★

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • Mine 9

    ★★★½

  • The Silence

    ★½

  • Quicksand

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Volition

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Captive State

    ★★

  • Never Grow Old

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • A Perfect Host

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Tone-Deaf

    ★★½

  • Adopt a Highway

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★½

  • Darlin'

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Boo!

    ★★★

  • Last Breath

    ★★★½

  • Feedback

    ★★

  • 1st Summoning

    ★★

  • The Wolf's Call

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★½

  • The Prodigy

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Beneath Us

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Harpoon

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Close

    ★★½

  • IO

    ★★

  • Polaroid

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Eerie

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • The Plagues of Breslau

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • The Sonata

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Dead in the Water

    ★★

  • Covenant

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★½

  • Beyond the Night

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½