• Zack Snyder's Justice League

  • Brevfilmen

  • Cosmic Sin

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

  • Mysteriet vid Djatlovpasset

  • The Marksman

  • Ulf Lundell - friheten och ensamheten

  • Breach

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

  • Horizon Line

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

  • Nomadland

  • Tenet

  • You Should Have Left

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Intern - A Summer of Lust

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Bombay Rose

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Goliath

    ★★★

  • Venom

    ★½

  • Between Worlds

    ★½

  • Halloween

    ★★½

  • A Private War

    ★★★½