Sort by

freemantle_uk has logged 66 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Love My Mum

I Love My Mum

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry