Free Movie School has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rabbits Under the Shed

Rabbits Under the Shed

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cars

Cars

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
Read the review Edit this entry