• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Call

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Creep

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½