Freja has logged 31 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry