• Paprika

    ★★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Misery

    ★★★

  • Creep

    ★★½

  • The Call

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Climax

    ★½