• Firestarter

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★★★

  • Injustice

    ★★

  • Re-Enter the New York Ninja

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★