• Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ghosts of War

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • This Town

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½