Sam has logged 174 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
27
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Braveheart

Braveheart

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Waru

Waru

2017
×
Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
Read prior review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry