Sort by

freya has logged 16 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry