Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • boygenius: the film

  • Scream VI

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

  • Babylon

    ★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • A Man

    ★★★

  • Rosaline

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Rosemary A.D. (After Dad)

    ★★★½

  • Drop Out

    ★★★

  • The Riley Sisters

    ★★

  • Blueback

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Emily

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Son

  • Dreamin’ Wild

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • On the Fringe

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Love Life

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • L'immensità

    ★★★

  • Other People's Children

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Master Gardener

    ½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Autobiography

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★

  • Blue Jean

    ★★★★★

  • Victim

    ★★★

  • The Happiest Man in the World

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • To The North

    ★½

  • Princess

    ★½

  • White Noise

    ★★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Persuasion

    ½

  • HAIM at Glastonbury 2022

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Close

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Ice Merchants

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★