freya !! has logged 388 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Junun

Junun

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
There's Nothing You Can Do.

There's Nothing You Can Do.

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
½
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Double

The Double

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dear Future Children

Dear Future Children

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything in This Dream

Everything in This Dream

2015
×
Edit this entry  
05
Ellie Parker

Ellie Parker

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Making of: Mulholland Drive

The Making of: Mulholland Drive

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Women I Love

Women I Love

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reclaiming Amy

Reclaiming Amy

2021
×
Edit this entry  
28
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Lens Love Story

Lens Love Story

2007
×
★½
Edit this entry  
27
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
Edit this entry  
27
The Female Closet

The Female Closet

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry