Sort by
  • The Marvels

    ★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • The Flash

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

  • TÁR

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Northman

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½