RSS feed for Duncan

Duncan has logged 94 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
First Snow

First Snow

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Terminal

Terminal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Gorky Park

Gorky Park

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Edit this entry  
21
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
6 Days

6 Days

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tau

Tau

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Goodbye Lover

Goodbye Lover

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Remember

Remember

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry