• The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

  • Death on the Nile

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Lucy and Desi

  • The 355

  • Being the Ricardos

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • Encanto

  • The Phantom of the Open

  • Muppets Haunted Mansion

  • Falling for Figaro

  • In Balanchine's Classroom

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Julia

  • Spencer

  • Cyrano

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

  • King Richard

  • Belfast

  • Parallel Mothers

  • Twenty Something

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • This Is Jessica

  • Mama Has a Mustache

  • Respect

  • The Green Knight

  • Tig Notaro: Drawn

  • Blue Bayou

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

  • In the Heights

  • Growing Fangs

  • The Little Prince(ss)

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Stowaway

  • Godzilla vs. Kong

  • Stop and Go

    ★★★

  • kid 90

  • Best Sellers

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Murder Among the Mormons

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Faith.Hope.Love

  • Together Together

  • Ailey

  • Flee

  • The Touch of the Master's Hand

    ★★★★

  • Like the Ones I Used to Know

    ★★★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★½

  • Soul of the City

    ★★★★

  • WandaVision

  • Burrow

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • The Last Blockbuster

  • The Criminals

  • Love, Lights, Hanukkah!

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

    ★★★