• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • The Silencing

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Angel Has Fallen

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Straight Up

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Room

    ★★½

  • Shazam!

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

  • White Boy Rick

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★★