Laura has logged 107 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Christmas in the City

Christmas in the City

2013
×
Edit this entry  
17
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The National: I Am Easy to Find, Live from New York's Beacon Theatre

The National: I Am Easy to Find, Live from New York's Beacon Theatre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Animals

Animals

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Edit this entry