Laura has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Man Up

Man Up

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nae Pasaran

Nae Pasaran

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Taking Stock

Taking Stock

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry