• The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • The Old Ways

    ★★★

  • Caveat

    ★★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★★

  • Red Screening

    ★★

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • The Oak Room

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Alone

    ★★

  • Sleep

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bayala: A Magical Adventure

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • The Wave

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Tommaso

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • After Midnight

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Us

    ★★

  • I See You

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • 25 km/h

    ★★

  • The Head Hunter

    ★★½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • The Dead Center

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½