Frank has logged 83 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frau Holle

Frau Holle

1963
×
★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Brain

The Brain

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ardennes

The Ardennes

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Laplace's Demon

The Laplace's Demon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Familiye

Familiye

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mirage

Mirage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possum

Possum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry