RSS feed for Bill

Bill has logged 13 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Chasing the Dragon

Chasing the Dragon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Edit this entry