Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dual

Dual

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Con Air

Con Air

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Insurrection

American Insurrection

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry