Sort by

George Harriss has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
David

David

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Team

Green Team

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Good Cop, Baby Cop

Good Cop, Baby Cop

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bat Fight with Will Ferrell

Bat Fight with Will Ferrell

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
The Landlord

The Landlord

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Ride Along

Ride Along

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
David

David

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
David

David

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry