RSS feed for .
  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Booksmart

    ★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Cam

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ½

  • Tag

    ★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Evil Genius

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★½

  • I Feel Pretty

    ★½

  • For the Hungry Boy

    ★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • Support the Girls

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Status Update

    ★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Nancy

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★