Sort by
  • The Northman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • TFW No GF

    ★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Bait

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Calibre

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • England Is Mine

    ★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Bitter Lake

    ★★★★★

  • The Witch

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • Calvary

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Pervert's Guide to Ideology

    ★★★★½