Sort by

Fynn has logged 40 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Inside Man

Inside Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
Edit this entry  
27
Control

Control

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Dreileben: Beats Being Dead

Dreileben: Beats Being Dead

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
No More School

No More School

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
No Way Out

No Way Out

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
Zettl

Zettl

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
The Trial

The Trial

1962
×
Read the review Edit this entry  
21
Death Wish

Death Wish

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cheeky Girls

Cheeky Girls

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Right Here Right Now

Right Here Right Now

2018
×
Read other review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Neue Vahr Süd

Neue Vahr Süd

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
1900

1900

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry