RSS feed for frohikey

frohikey has logged 177 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Edit this entry  
27
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Charm City

Charm City

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Last Cab to Darwin

Last Cab to Darwin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★½
Edit this entry  
24
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Edit this entry  
24
Conviction

Conviction

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Gantz

Gantz

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
To Hell and Back

To Hell and Back

1955
×
★★★
Edit this entry  
23
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Floorwalker

The Floorwalker

1916
×
★★★
Edit this entry  
22
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Somm

Somm

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★½
Edit this entry  
22
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jawline

Jawline

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Herostratus

Herostratus

1967
×
★★★
Edit this entry  
20
Kid Cannabis

Kid Cannabis

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
The Bounty

The Bounty

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Candy

Candy

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Danger Close

Danger Close

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Waking the Dead

Waking the Dead

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Get Carter

Get Carter

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Tron

Tron

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Me

American Me

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Patterns

Patterns

1956
×
★★★½
Edit this entry  
15
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★½
Edit this entry  
15
Louis Riel for Dinner

Louis Riel for Dinner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sinclair

Sinclair

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Edit this entry  
14
We Are Marshall

We Are Marshall

2006
×
★½
Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★
Edit this entry