• X

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★★

  • Honeycomb

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

    ★★★

  • Dwellers

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Seed

    ★★½

  • South of Heaven

    ★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • The Jesus Music

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★

  • Martyrs Lane

  • Yakuza Princess

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • You Can't Kill Meme

    ★★★

  • King Knight

    ★★★

  • A Dark Foe

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Seance

  • Great White

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Below the Fold

    ★★★½

  • Operation Luchador

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Nobody

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Night of the Living Dicks

    ★★★★

  • 18th & Grand: The Olympic Auditorium Story

    ★★

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Blazing World

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Yearly Departed

    ★★★★

  • Witness Infection

    ★★

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★

  • Castle Freak

    ★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★½

  • What Happens Next Will Scare You

    ★★★