Sort by

Nick has logged 200 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Virgin Witch

Virgin Witch

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Magic Christmas Tree

Magic Christmas Tree

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spirit Gallery

The Spirit Gallery

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombarella's House Of Whorrors

Zombarella's House Of Whorrors

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Lake

Blood Lake

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emanuelle in America

Emanuelle in America

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joel Mchale: Live from Pyongyang

Joel Mchale: Live from Pyongyang

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dry Blood

Dry Blood

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killer of Dolls

The Killer of Dolls

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Antrum

Antrum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ninja Busters

Ninja Busters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Today We Kill, Tomorrow We Die!

Today We Kill, Tomorrow We Die!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gammera the Invincible

Gammera the Invincible

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deon Cole: Cole Hearted

Deon Cole: Cole Hearted

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry