Sort by

Nick has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Hang Up

Don't Hang Up

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
4D Man

4D Man

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amityville Murders

The Amityville Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Luring

The Luring

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Videoman

Videoman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shadow Builder

Shadow Builder

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
Edit this entry  
09
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
Edit this entry  
08
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry