RSS feed for ryan

ryan has logged 46 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogeyman II

Boogeyman II

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Edit this entry  
29
City for Conquest

City for Conquest

1940
×
★★★½
Edit this entry  
29
'G' Men

'G' Men

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Each Dawn I Die

Each Dawn I Die

1939
×
★★★
Edit this entry  
29
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eight Diagram Pole Fighter

Eight Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cabo Blanco

Cabo Blanco

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chino

Chino

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicken Park

Chicken Park

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Seagulls

Night of the Seagulls

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Blind Dead

Return of the Blind Dead

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Sun

Red Sun

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ley Lines

Ley Lines

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Howling Beast

Night of the Howling Beast

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brink of Life

Brink of Life

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Eyes of the Broken Doll

Blue Eyes of the Broken Doll

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Werewolf Woman

Werewolf Woman

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Badge 373

Badge 373

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★
Edit this entry