Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
19
Humpday

Humpday

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Stargate

Stargate

1994
×
★★
Edit this entry  
17
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Bike Thief

The Bike Thief

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Recovery Boys

Recovery Boys

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Edit this entry