Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
June & Kopi

June & Kopi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
13
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Twister

Twister

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry